وبلاگ لوتوس

انواع لوستر

انواع لوستر

 انواع لوستر

لوسترها در انواع شاخه‌اي، سقفي، ديواركوب و آويزي ارائه مي‌شوند. لوسترهاي شاخه‌اي يكي از انواع لوستر های پرطرفدار در ميان خريداران است. اين لوستر‌ها از 3شاخه شروع مي‌شود تا 10شاخه. لوسترهاي سقفي هم ‌ به ديوار مي‌چسبند و به‌اصطلاح ست مي‌شوند.

اين نوع لوسترها نماي خوبي دارند. ديواركوب‌ها هم یکی دیگر از انواع لوستر هاي تك‌شاخه‌اي هستند كه مكمل نوري به‌حساب مي‌آيند و گاهي هم در بعضي از خانه‌ها براي تزئين فضاي خانه از آنها استفاده مي‌شود.

تكليف لوسترهاي آويزي هم كه مشخص است؛ در ساخت آنها از كريستال استفاده مي‌شود. و كريستال‌ها به سمت پايين آويزان و بسيار چشم‌نواز هستند.

هر كدام از اين لوسترها داراي جنس، طرح و رنگ و مدل‌هاي متفاوتي هستند.

لوسترهاي چوبي يا طرح چوب، لوسترهاي ساخته شده از آهن، سرب، برنج و برنز بخشي از انواع لوستر ها از نظر جنس هستند.

نوعي از لوسترها مختص به آشپزخانه و فضاهايي مانند اتاق خواب هستند؛

لوسترهايي چوبي و حباب خور كه ممكن است طرح چوب آن را هم در بازار پيدا كنيد. البته ساختمان همه اين لوسترها فقط از چوب نيست. و گاهي از تركيب چوب و فلز هم در ساخت اين لوسترها استفاده مي‌شود. از اين نوع لوسترها، جنس پلي‌استر هم در بازار موجود است كه اين جنس قابليت شست و شو را دارد.

لوسترهاي آشپزخانه يا اتاق خواب به‌طور معمول قيمت پايين‌تر‌ و اغلب طراحي فانتزي دارند.

جنس لوسترتان را بشناسيد!

اگر گشتي در بورس لوسترفروشي بزنيد. متوجه خواهيد شد كه انواع لوستر در آنجا موجود است.و بيشتر فروشندگان اصرار دارند كه لوسترهاي مغازه را با برچسب لوستر برنز به خريداران بفروشند.

اما آيا همه لوسترها برنز است؟ گويا برنز محصولي مقاوم شناخته مي‌شود. كه خريدار را از انتخابش مطمئن مي‌كند. اما همه لوسترها برنز نيستند و پيدا كردن لوستري با جنس برنز در بازار كار سختي است.

در واقع نزديك‌ترين جنس به برنز، برنج است. لوستر برنج هم ماندگاري بيشتري دارد و هم مقاوم‌تر است. قيمت اين لوستر به نسبت بالاتر از لوسترهاي ديگر است. اما اگر به‌دنبال كيفيتي خوب مي‌گرديد برنج شايد بهترين باشد.

البته در ساخت لوسترها از آهن و سرب هم استفاده مي‌شود. همه اين لوسترها پس از ساخت، آبكاري مي‌شوند و همين موضوع تشخيص خريدار را ممكن است به اشتباه بيندازد. چراكه سرب هم به اندازه برنج سنگين است. و عده‌اي از فروشندگان لوسترهاي سربي يا آهني خود را به اسم برنج مي‌فروشند.

بد نيست بدانيد كه در ساخت لوستر از چند نوع آبكاري استفاده مي‌شود. آبكاري نيكل كروم، آب طلا، طرح طلا، آبكاري نقره، آبكاري فورتیک و آبكاري مشكي كار.

در ميان آبكاري‌ها نيكل كروم از همه بهتر است چراكه زود سياه نمي‌شود. و شما پس از خريد شاهد رنگ و رورفتگي لوستر خود نخواهيد شد.تمام انواع لوستر های لوسترسازی لوتوس با آیکاری اولیه نیکل می باشد.

آبكاري طلا هم همانطور كه از عنوان آن مشخص است باعث بالا رفتن قيمت لوستر مي‌شود. اما هستند توليدكنندگاني كه با بي‌انصافي طرح طلا را به جاي طلا استفاده مي‌كنند.

انواع لوستر

 مثلا نوع خاصي از لوستر شاخه‌اي در بازار موجود است كه آن را با عنوان لوستر شاه‌عباسي مي‌شناسند. اما شما بايد توجه داشته باشيد كه در زمان خريد لوستر علاوه بر جنس و طرح آن به آبكاري آن هم توجه داشته باشيد.

به هارموني توجه كنيد

در خريد انواع لوستر علاوه بر درنظر گرفتن طرح و رنگ و جنس، فضايي كه قرار است لوستر در آنجا نصب بشود هم درنظر بگيريد.

اگر خانه‌تان كوچك است لوسترهاي 4شاخه‌اي مي‌تواند هم نوردهي خوبي داشته باشد و هم زيبايي. لوسترهاي 6شاخه‌اي خانه‌هاي بزرگ‌تر را هم مي‌توانند پوشش بدهند.

اگر مي‌خواهيد لوستر آويزي خريداري كنيد حتما ارتفاع سقف خانه را درنظر بگيريد. تا در زمان عبور از زير لوستر با آويزهاي آن برخورد نداشته باشيد. شايد براي خانه‌هايي كه ارتفاع سقفشان كمتر است لوسترهاي سقفي مناسب‌تر باشند.

اگر فضاي خانه‌تان نورگير كمتري دارد از لوسترهاي بدون حباب و واسطه استفاده كنيد. تا جبران نور شود و به عكس اگر خانه‌تان نورگير است مي‌توانيد از لوسترهاي حباب‌دار استفاده كنيد.

انواع لوستر

دور محصول چيني را خط بكشيد

از انواع لوستر میتوان به لوسترهاي چيني که بسيار زيبا هستند اشاره کرد. آنقدر زيبا كه خريداران را وادار به‌دست به جيب شدن مي‌كنند. نوع خاصي از اين دست لوسترها، لوسترهاي موزيكال و كنترلي هستند.

البته نمونه ايراني لوسترهاي كنترلي هم در بازار موجود است اما بد نيست بدانيد كه مدت زمان عمر آنها بسيار كوتاه است.

معمولا از لامپ‌هاي ال‌اي دي در اين لوسترها استفاده مي‌شود. اما مشكل استفاده از اين لوستر زماني شروع مي‌شود كه لوستر خراب شود. قطعات يدكي اين لوسترها در بازار موجود نيست و اگر حباب‌هاي اين لوستر بشكند. يا سرپيچ آن خراب شود شايد به سختي بتوانيد نمونه مشابه آن را در بازار پيدا كنيد.

معمولا ال‌اي‌دي‌هاي اين نوع لوسترها و ترانس به‌كار رفته در آن خيلي زود مي‌سوزد و شما نمي‌توانيد ترانسي ايراني را جايگزين ترانس لوستر كنيد. چراكه ولتاژهاي آن با هم همخواني ندارند.

سبك ساخت و توليد لوسترهاي چيني به كل با لوسترهاي ايراني فرق دارد و در ساخت آنها از موادي متفاوت استفاده شده كه نه از برنج است نه از سرب و نه آهن. پس در خريد دقت كنيد.

برای دیدن انواع لوستر های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X